A legtöbben halottak már arról, hogy létezik fogkő…de azt már kevesebben tudják, hogy okozhat-e bajt és van-e vele teendő.
Lássuk mi is az pontosan és mitől alakul ki!
A fogkő mindenki szájában kialakul, bármennyire is igyekszik tisztítani fogkefével és fogselyemmel a fogait. Ugyanis a fogakon (és nyelven) folyamatosan lepedék rakódik le, ami egy fehér színű, lemosható réteget képez a fogakon. Ha nincs rendszeresen eltávolítva a lepedék, akkor alakul át fogkővé és vastagszik, amíg nincs eltávolítva. Leggyakrabban az első metszőfogakon és felső rágófogakon rakodik rakódik le a legvastagabban.
A lepedékben vagy másnéven plakkban több mint 600 fajta baktérium él, amelyek felelősek a fogak elszíneződésért, illetve szuvasság és a fogágybetegség kialakulásáért. Ugyanis ezek a baktériumok anyagcsere termékei és jelenléte irritálja az ínyt, ezáltal az begyullad, ennek a jele a fogmosásnál jelentkező ínyvérzés és a kellemetlen lehellet. Ha az ínygyulladás sokáig fennáll akkor az át képes terjedni a csontra is, amely elkezd visszahúzódni, és ez hosszútávon a fogak meglazulásához és elvesztéséhez vezet. Ebbe a rosszindulatú folyamatba lépünk be a fogkő eltávolítással, és akadályozzuk meg a káros folyamatokat. Illetve a fogak, fogpótlások, implantátumok élettartamát is meghosszabbítjuk vele.
Ez egy több lépésből álló folyamat, amely során az íny feletti és alatti lerakódásokat is eltávolítjuk.
Az első lépés: egy ultrahangos eszköz (depurátor) segítségevel lepattintgatjuk a fogak felszínéről a szabad szemmel is jól látható fogkövet.
Ezt követi a homokfúvás, mely során a fogak felszínére rakodott szabad szemmel már nem látható fogkövet távolítjuk el.
Végezetül pedig egy polírozó pasztával és kefével megyünk végig a fogak felszínén, amellyel a fogak felszínét simává és karcmentessé tesszük.
Ha szükséges, a szájápolási eszközök és technikák átbeszélésével és alkalmazásuk módjának bemutatásával lehet kiegészíteni a kezelést, hogy az otthoni szájápolás is minél alaposabb legyen.
Általában 6 havonta kell elvégezni, de vannak esetek amikor ennél gyakrabban is szükséges lehet. Ilyen eset pl: fogszabályzó kezelés, torlódott fogazat, nem megfelelő otthoni tisztítás, dohányzás vagy a már kialakult fogágybetegség.
A fogkő leszedést követően néhány hétig érzékenység jelentkezhet. Ettől nem kell megijedni, ez része a gyógyulási folyamatnak. Az érzékenység leggyakoribb oka az, hogy a fogkő lefedi és ezáltal elszigeteli a fogat a különböző ingerektől. Ez jeletnkezhet hidegre és melegre, ami miatt evés és ivás közben fájdalom tapasztalható.
Sérülhet-e a fog a depurátortól?
Fogakban nem képes kárt tenni, ugyanis a frekvencia amivel rezeg az csak ahhoz vezet, hogy a rezgés hatására leválik a fog felszínéről a fogkő.
Koptatja-e a fogat?
Nem, mert amiket alkalamzunk anyagok homokszóráshoz, illetve polírozáshoz sokkal puhább szemcséket tartalmaznak, mint a fogakat borító zománc.
Implantátum esetén is van rá szükség?
Van, sőt jobban! Ugyanis az implantátumnak nincs saját védekező mechanizmusa, míg a fogaknak van.
10 év teljeskörű garanciát adunk minden végleges fogpótlásunkra: nem eshet le, nem törhet vagy színeződhet el. Ha fogra kerül a fogkorona, alatta a fog nem szuvasodhat.
10 év teljeskörű garancia* jár csontpótlásainkra. Olyat nem ismerünk, hogy sikertelen csontpótlás! Ha ritkán valamilyen komplikáció elő is fordul, még az is menthető – ennek megvannak a szakmai protokolljai; tudás és anyag-eszköz oldalról erre is fel vagyunk készülve.
Prémium Basic csomagunkra vonatkozó garanciáról kérjen további tájékoztatást.
*Nem vállalunk garanciát a csontpótlásra, amennyiben sinus-lift és egyéb kisebb csontpótlások esetén a páciens a műtétet megelőző napon, valamint a műtét utáni egy hétben dohányzik; valamint amennyiben 3 D / vertikális csontpótlás esetén 3 hónappal a beavatkozás előtt páciens nem szokott le a dohányzásról.
A Kezelési Terv elkészítése során kiadott árajánlatnál semmiképp sem fizet többet!
Aki szakmáját magas szinten műveli, magabiztosan átlátja munkájának teljes spektrumát, annak számolnia kell tudni szinte minden eshetőséggel. Egy páciens állapota, a kiválasztott kezelési út milyen nehézségeket, csapdákat hozhat, azok megoldási módozatai – ezt előre fel kell mérni, megbeszélni, tisztázni.
Épp ezért a konzultáció során rendkívül alapos CT elemzést végzünk, majd olyan átgondolt, minden részletre kidolgozott kezelési tervet készítünk, melyben igyekszünk minden lehetőséget számításba venni.
Amennyiben a kezelés megkezdése után, a Kezelési Terv módosításra szorul, úgy arra csak a Páciens hozzájárulásával kerül sor.
Ez a szakmai és morális hitelesség kulcsa.
Ha megadja lenti adatait, akkor kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot.