Előnyök, hátrányok
A hagyományos fogászat – főképp míg nem volt elérhető az implantátum, – fix fogpótlása a foghiány melletti lecsiszolt fogakon, ragasztással rögzített fogászati híd, mely egy, vagy több foghiányt hidal át. A fogbeültetés megjelenésével a híd rögzülhet implantátumon és fogon, vagy kizárólag implantátumokon.
A modern fogászatban már kerüljük a fogak lecsiszolását. Lássuk a lehetőségeket!
Előny:
– Gyors. Fogeltávolítás után 8 héttel a végleges lenyomat levehető.
– relatíve olcsó
Hátrány:
– precíz munka mellett is a lecsiszolt fogak 25%-a 5 éven belül begyullad, vagy elhal (a csiszolás a fogideg megsérülése nélkül is nagy trauma a fogbél számára). Innen gyakran vezet az út gyökérkezelésen, cisztán át a fogeltávolításhoz.
– a lecsiszolt fogak érzékenyek hidegre (még az ideiglenes, majd a végleges híd alatt is, gyakran hónapokig).
– a ragasztó elengedhet. Ha csak egyik pillérnél történik ez meg és a híd nem esik le, páciensnek fel sem tűnik a probléma…sokszor csak akkor, amikor annyira alászuvasodott a fog, hogy eltávolítandó.
– a foghiányt pótló hídtag alatt az íny, a csont mindig sorvad. Néhány év alatt – akár csúnya – rés jöhet létre…ahova az étel előszeretettel bemegy, pang *
– a fogak közötti ínycsipke (ínypapilla) eltűnik, esztétikailag sohasem lesz tökéletes *
– hídtag alatt nehézkesebb a fogak hiány felőli oldalának tisztántartása (napi szinten speciális kefékkel, fogselyemmel lehetséges csak) *
Előny
– nem kell fogakat lecsiszolni
– kivehető fogpótlás helyett lehet fix fogpótlása páciensnek
– csavarozott híd készíthető, mely nagyfokú szabadságot ad a későbbi problémák kezelésében.
Hátrány
* – ld a hídtagok általános hátrányait
Egy teljesen kerülendő opció, még a neten sem találtam erről fotókat.
Előny
– kevesebb implantátum szükséges, így többnyire egyszerűbb és olcsóbb
Hátrány
– csak ragasztott híd készíthető. Tehát a csavarozott fogpótlás előnyeivel nem számolhatunk.
– a fogak egy speciális rostrendszerrel kapcsolódnak fogágyukban a csonthoz. Ezért mindig van valamilyen szintű, fiziológiás, “normális” mozgathatóságuk. Míg az implantátum teljesen mozdíhatatlanul rögzül a csontban…ha van egy olyan híd (pl a Dunán), melynek egyik pillérje picit mozog, míg a másik nem, ott fennáll az esély, hogy idővel valami törik, vagy meglazul egy alkatrész. Minden egyes rágómozdulat – évi ~1 Mio(!), – a merev implantátumban növeli egy ilyen “történés” esélyét. Mivel a híd ragasztott, így ez a probléma nem korrigálható másképp, csak hídcserével.
– a ragasztó elengedhet. Ha csak egy fogpillérnél történik ez meg és a híd nem esik le, páciensnek fel sem tűnik a probléma…sokszor csak akkor, amikor annyira alászuvasodott a fog, hogy eltávolítandó.
* – ld a hídtagok általános hátrányait
Különösen, ha fogeltávolításkor azonnali implantációval, illetve azonnali terheléssel» megoldható. Ha bármilyen ok miatt nem végezhető azonnali implantáció, akkor a lehető legkevesebb időt hagyjunk a csont- és íny sorvadásának, mely szinte kivétel nélkül, foghúzás után azonnal beindul és napról napra fogy a csont és az íny.
Fogeltávolítás után 3-6 hónapon belül mindenképp javasolt megkezdeni a fogbeültetést.
10 év teljeskörű garanciát adunk minden végleges fogpótlásunkra: nem eshet le, nem törhet vagy színeződhet el. Ha fogra kerül a fogkorona, alatta a fog nem szuvasodhat.
10 év teljeskörű garancia* jár csontpótlásainkra. Olyat nem ismerünk, hogy sikertelen csontpótlás! Ha ritkán valamilyen komplikáció elő is fordul, még az is menthető – ennek megvannak a szakmai protokolljai; tudás és anyag-eszköz oldalról erre is fel vagyunk készülve.
Prémium Basic csomagunkra vonatkozó garanciáról kérjen további tájékoztatást.
*Nem vállalunk garanciát a csontpótlásra, amennyiben sinus-lift és egyéb kisebb csontpótlások esetén a páciens a műtétet megelőző napon, valamint a műtét utáni egy hétben dohányzik; valamint amennyiben 3 D / vertikális csontpótlás esetén 3 hónappal a beavatkozás előtt páciens nem szokott le a dohányzásról.
A Kezelési Terv elkészítése során kiadott árajánlatnál semmiképp sem fizet többet!
Aki szakmáját magas szinten műveli, magabiztosan átlátja munkájának teljes spektrumát, annak számolnia kell tudni szinte minden eshetőséggel. Egy páciens állapota, a kiválasztott kezelési út milyen nehézségeket, csapdákat hozhat, azok megoldási módozatai – ezt előre fel kell mérni, megbeszélni, tisztázni.
Épp ezért a konzultáció során rendkívül alapos CT elemzést végzünk, majd olyan átgondolt, minden részletre kidolgozott kezelési tervet készítünk, melyben igyekszünk minden lehetőséget számításba venni.
Amennyiben a kezelés megkezdése után, a Kezelési Terv módosításra szorul, úgy arra csak a Páciens hozzájárulásával kerül sor.
Ez a szakmai és morális hitelesség kulcsa.
Ha megadja lenti adatait, akkor kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot.